ОСНОВНІ ВПЛИВИ НА СИРІЙСЬКУ КРИЗУ

  • Nataliya Dzhygalyuk Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
Ключові слова: Сирійська криза, Сирія, режим Аль-Асада, курдське питання, Близький Схід

Анотація

Із початку 2011 р. сирійська криза привернула велику увагу всієї світової спільноти. Хоча Арабська весна й була найочевиднішим спусковим механізмом, фактично причини сирійської кризи накопичувалися протягом багатьох десятиліть. Наголошено, що історико-політичний аспект сирійської кризи є яскравим прикладом того, як невирішені питання минулого можуть дестабілізувати ситуацію в сьогоденні і як авторитарна форма управління може ускладнити життя в демократичному світі.

Описано історичні передумови, які вплинули на загострення кризи, геогра­фічне положення та демографічний склад, що робить Сирію зручною базою для опозиційних сил; характеризуються політичні контакти між Францією, Великою Британією та Росією з огляду на ситуацію в державі. Особливу увагу зосе­реджено на передумовах, які призвели до кризи в Сирії, уключаючи як внутрішні, так і зовнішні чинники.

У статті згадано дві невирішені територіальні суперечки – Ферми Шебаа та Хатайський регіон. Ще один аспект, що ускраднює залагодження кризи, – це курдське питання. Наступне важливе питання – державний переворот, який очолювали представники військової еліти Салах Джадід, Хафез аль-Асад, Салім Хатум, Мустафа Тлас.

Зазначено, що громадянська війна в Сирії помилково вважається релігійним конфліктом, оскільки її витоки випливають не лише з поділу суспільства, а насправді значно впливають на погіршення ситуації сучасні соціальні та економічні фактори.

Інша важлива проблема, про яку йдеться в статті, полягає в тому, що президенство Башара призвело до Дамаської весни, яка стала найважли­вішим поштовхом до мобілізації суспільства, що передувала повстанню 2011 р.

Посилання

Angela Joya, (2011) A Comparative Study of Neoliberalism in Syria and Egypt. CONFRONTING GLOBAL NEOLIBERALISM: Third World Resistance and Development Strategies, Publisher: Clarity Press.

GlobalSecurity.org. URL: https://www.globalsecurity.org/military/world/ syria/ political-parties.htm.

Golan Heights profile. URL: https://www.bbc.com/news/world-middle-east-14724842.

HARVARD DIVINITY SCHOOL. The Ba’ath Party in Syria. URL: https://rlp.hds. harvard.edu/faq/baath-party-syria.

International Encyclopedia of the Social Sciences. URL: https://www. encyclopedia. com/history/asia-and-africa/egyptian-history/united-arab-republic.

Manfreda, Primoz. «Religion and the Syrian Civil War». ThoughtCo, Sep. 30, 2018. URL: https://www.thoughtco.com/religion-and-conflict-in-syria-2353551.

Neoliberalism. URL: https://www.investopedia.com/terms/n/ neoliberalism. asp#ixzz 5YEC2WV9l.

Profile : Syria’s ruling Baath Party. URL: https://www.bbc.com/news/world-middle-east-18582755.

Sykes-Picot Agreement. URL: https://www.britannica.com/event/Sykes-Picot-Agreement.

Syria’s «Lost Province»: The Hatay Question Returns. URL: http://carnegie-mec.org/diwan/54340.

The economic roots of Syria’s revolution. URL: https://www.al-monitor. com/pulse/ security/2014/06/syria-revolution-economic-political-roots.html.

The Palestine-Israel Journal of Politics, Economics, and Culture. URL: http://www. pij.org/details.php?id=9.

The socio-economic roots of Syria’s uprising. URL: https://www. aljumhuriya. net/en/content/socio-economic-roots-syria%E2%80%99s-uprising.

Urban Dictionary. URL: https://www.urbandictionary.com/define.php? term= Assadism.

Опубліковано
2018-10-25