УЧАСТЬ УКРАЇНИ В МИРОТВОРЧИХ МІСІЯХ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ

Автор(и)

  • Nataliia Romaniuk Волинський національний університет імені Лесі Українки https://orcid.org/0000-0003-0682-1793
  • Olena Bolchuk Волинський національний університет імені Лесі Українки

DOI:

https://doi.org/10.29038/2524-2679-2021-02-39-50

Ключові слова:

миротворчі операції ООН, миротворчі місії ООН, миротворча діяльність України, Збройні Сили України

Анотація

Визначено роль міжнародних організацій у врегулюванні конфліктів та суперечок на міжнародній арені. Охарактеризовано поняття «миротворчість» і «миротворчі операції», які є однією з форм співробітництва країн світу і міжнародних організацій в питаннях миру та безпеки. Зазначено, що під «миротворчістю» слід розуміти військово-політичну й економічну діяльність цивільного і військового персоналу, спрямована на запобігання, вирішення або пост-конфліктне врегулювання міждержавних або внутрішньодержавних конфліктів. Вперше було застосовано під час опису Перших надзвичайних сил ООН у 1956 р., які спрямовувалися на Синайський півострів.

 Проаналізовано участь України у міжнародних місіях ООН та її вагомий внесок у питаннях миротворчої діяльності. Акцентовано увагу на тому, що Україна стала учасником миротворчих місій зі здобуттям незалежності і це стало важливим аспектом її зовнішньої політики. Перераховано миротворчі операції, в яких Україна брала  участь починаючи з 1992 р. та проаналізовано  місії, до яких  залучена наша держава на даний момент. Вказано кількість задіяного персоналу від України, який бере участь у місіях. Акцентовано увагу на тому, що  загальна чисельність персоналу, який бере участь у чинних операціях ООН від України складає 323 особи. Розглянуто функції та завдання, які виконують Збройні Сили України під час міжнародних місій.

Охарактеризовано переваги участі України у миротворчій діяльності під егідою ООН.  Основними з них є: підвищення престижу на світовій арені; поповнення державного бюджету; здатність готувати висококваліфікованих пілотів та льотчиків;миротворча діяльність для України є невід’ємною частиною євроатлантичного та  євроінтеграційного зовнішньополітичного курсу. Зазначено проблемні питання в миротворчій діяльності України, які потребують вирішення.

 

Завантаження

Опубліковано

2021-10-27