ІНФОРМАЦІЙНИЙ ТЕРОРИЗМ ЯК СУЧАСНА ЗАГРОЗА ІНФОРМАЦІЙНІЙ БЕЗПЕЦІ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН

  • Yevhenija Voznyuk Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки https://orcid.org/0000-0002-7828-7430
  • Kyrylo Vetrov Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
Ключові слова: європейські держави, Європейський Союз, кібербезпека, кіберзлочинність, інформаційний тероризм, інформаційна безпека, ENISA

Анотація

Зазначаємо, що ефективна та активна боротьба європейських країн з інформаційним тероризмом відбувається в рамках Європейського Союзу, усіма його країнами-членами, а також державами-сусідами й претендентами на вступ. Тому потрібно наголосити, що Європейський Союз проводить дуже активну політику в галузі інформаційної безпеки. На цей момент він об’єднує високорозвинені країни, які мають величезний вплив на міжнародні відносини, установлюючи норми та стандарти поведінки держав у політичній, економічній, соціальній, інформаційній й інших сферах. Основна мета ЄС – посилити діалог Європейської комісії з міжнародними організаціями та партнерами з питань безпеки мережі й, зокрема, зростаючої залежності від електронних мереж. Політичні пріоритети в галузі інформаційної безпеки, визначені керівними органами Європейського Союзу, реалізуються на національному рівні як державними органами, так і неурядовими організаціями. Аналізуючи все вищесказане, можемо зробити висновок, що в рамках ЄС інформаційну безпеку розглядаємо, насамперед, як стан інформаційних мереж і систем, що забезпечує належний рівень захисту цілісності, доступності, достовірності та конфіденційності інформації й відповідного рівня протидії зовнішнім негативним впливам. Пріоритетами політики ЄС у сфері інформаційної безпеки є створення та реалізація програм і різних технічних засобів захисту інформаційно-комунікаційних технологій; розробка нормативно-правових актів, що встановлюють перелік злочинів у сфері ІТ та кримінальної відповідальності; забезпечення високого рівня обізнаності населення про ризики, загрози й способи захисту їхніх інформаційних систем / мереж від небажаних наслідків.

Посилання

Німецька кіберзлочинність.URL: http://www.dw.com/uk/%D1%838C/a-38555191.

Communication from the Commission on Critical Information Infrastructure Protection: Protecting Europe from large scale cyber-attacks and disruptions: enhancing preparedness, security and resilience. COM (2009)149.URL: http://ec.europa.eu/information_ society/policy/nis/strategy/activities/ciip/index_en.htm.

КіберзлочинністьФранції.URL: http://www.dw.com/ukB8/a-37057663.

Кібербезпека.URL: http://start. karazin.ua/programs/5/7/125/31.

Кібератаки проти Естонії.URL: https://uk.wikipedia.org/wiki97_(2007).

WannaCry.URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/WannaCry.

ЗбиткиWannaCry.URL: https://www.epravda.com.ua/news/2017/05/25/625286/.

Новийчас.URL: https://nv.ua/ukr/techno/it-industry/eksperti-vijavili-virus-jakij-fizichno-poshkodz huje-smartfoni-dobuvajuchi-kriptovaljuta-2409883.html.

Perkins,J. Policy. Information Security Policy.London: School of Economics & Political Science IMT,2018, 24 р.

Комплексний підхід до боротьби з кіберзлочинністю в Європі.URL: http://dspace.oduvs.edu.ua/bitstream/ 20.pdf.

Отчет по информационной безопасности. Полугодовой отчет Ciscoза 2014 год.URL: https://tucha.ua/wp-content/uploads/cisco_2014_midyear_security_report.pdf.

Global Cybersecurity Index (GCI) 2017.URL: https://www.itu.int/dms_pub/itu-d/opb/str/D-STR-GCI.01-2017.pdf.

EU Cybersecurity Dashboard.URL: http://cybersecurity.bsa.org/countries.html.

About NorCERT, the Norwegian National Cyber Security Centre.URL: https://nsm.stat.no/norcert/norcert-eng/.

The European Network and Information Security Agency.URL: http://www.enisa.europa.eu/.

Опубліковано
2019-05-29